Jdi na menu | Jdi na obsah | Návštěvní kniha

SVATYŇKA DATYŇKA

VÍTEJTE V HORNÍCH DATYNÍCH U VRATIMOVA -  MĚSTO OSTRAVA.

Vítejte v mém novém bydlišti, kde nově působím i jako terapeut a léčitel.

Protože už jsem nebyl schopen fyzicky zvládat provoz bytu a dojíždět a udržovat zahradu V Paskově, neustále se balit, vybalovat a cestovat, bylo nutné s tím něco udělat.  Stále jsem měl totiž při tom  pocit, že stejně jedno, nebo druhé zanedbávám, až jednoho dne přišel impulz, to všechno radikálně změnit - tedy dostat vše pod jednu střechu a do jednoho místa.

Tedy, kdybych věděl, co mne čeká, nevím, zda bych do toho šel znovu, ale musely to být hodně silné energie odvahy, že jsem udělal ve svém životě tak radikální třesk, který mi ale s sebou přinesl i změnu, kterou jsem nečekal, nepředvídal a ani jsem si ji nepřál.

Takže jsem si  prošel prodejem zahrady a bytu se zkušenostmi profesionálního realitního makléře a následně jsme čtyři měsíce řešili úvěry a koupi domečku, který jsme si sice s Janinkou vybrali, ale kam jsem se nakonec nastěhoval sám. Stěhování zahrady a bytu jsme díky mým přátelům z Ostravské firmy Stěhováček zvládli v jeden den - 24. října 2008.

Dům, tzv. Šumperák, je na pozemku o rozloze 850 m2 a je první v pořadí když odbočíte z hlavní silnice Vratimovská u točny autobusu MHD linky č. 21 na ulici Nad Točnou. Z Ostravy tu zajíždí linka MHD č. 21 a cesta autobusem trvá cca 30 minut. Pro lepší orientaci přiřazuji k textu fotogalerii, tak snad se Vám Svatyňka Datyňka bude líbit.

SVATYŇKA DATYŇKA MĚNÍ TVÁŘ, prosinec 2009 a leden 2010 a následně rok 2011 a další,.....

Jestli si někdo myslí, že pořídit si starší dům, je výhra v loterii, tak ať si to sám zkusí. Mám tu výhodu, že moje ručičky umí skoro všechno a to, co doposud neuměly se holt musely pod tlakem financí a momentální potřeby naučit. Takový dům, je nekonečný příběh, ale nestěžuji si, stojí to za to a každá maličkost, je vidět. Nápady, které mi Andílci posílají a moje žena Peťulka vymýšlí, neustále realizuji a ve volných chvílích se opět věnuji dřevořezbě a kytičkám. Mám takovou představu - mít v domečku botanickou zahradu a na zahradě arboretum , prostě oázu klidu a lásky - a to, jak se mi to daří,  uvidíte tady na fotografiích, které budu postupně měnit podle aktuální situace. A tak jsem se ocitl ve krásném vesnickém prostředí. A tak, přes to, že díky mému působení a léčitelských výsledků, mne znají lidé a díky mne i Horní Datyně po celém světě, od Nového Zélandu přes Cyprus až po Kanadu, ale doma není nikdo Prorokem, takže se na mne v Horních Datyních a už vůbec ne, ve Vratimově, ani neptejte,... tady mne nikdo nezná a tak to asi má i být. Pravda je, že tady, v Horních Datyních, si pomalu zvykám,.. tady je můj domov, domov mé rodiny a dětí a mám tu už i místo na hřbitově, kam jsem si ze Zbraslavi přestěhoval svoji maminku a svého brášku, abych to k nim neměl tak daleko. Tak taková je Svatyňka Datyňka, plná energií pro všechny, kteří mne potřebují bez ohledu na vzdálenosti.

A tak přidávám i pár nových fotografií,...

 

 

 

 

logo

stáhnout mp3

Fotogalerie - Svatyňka Datyňka

Mapa s umístěním domečku - je označen červeným kroužkemDUCH DOMU v nově upravené vstupní halePohled na nový exteriér Svatyňky Datyňky, sluníčkový jižní balkon - srpen 2009Tak jsem to za pomoci hypotéky koupil,...pohled na dům z ulice Nad Točnou v roce 2008Březen 2009 po rekonstrukci exteriéru domuKdyž na Svatyňku Datyňku svítí jarní sluníčko, i opravený balkon se usmívá,...PODESTA - tento výborný nápad kamaráda Martina se podařilo v roce 2009 zrealizovatNová podesta,.. když se nápad podaříUhlí na zimu,.. 35q,..ufff, tohle uhlí zahřeje 2x,..Ladova zima prosinec 2009Ruská zima,.. leden 2009Svatyňka Datyňka v zajetí ledu, leden 2009Dovolená \Nově opravená fasáda severní stěny - aby Svatyňka Datyňka zářila energiemi mých rukou,..S Bohem, luxferová západní stěno,...Nové okno a natírání západní fasádyNová severní a západní stěna Svatyňky Datyňky, září 2010, příští rok pokračování,...Srpen 2011, oprava fasády na východní stěně - pohled od konečné autobusu je v zářivé tyrkysové barvě. Tu barvu ze silnice určitě nelze přehlédnout.Můj strach z výšek při opravě fasády Svatyňky Datyňky v 7mi metrech nad zemí nemá šanci,.. srpen 2011.20.12.2011 - Svatyňka Datyňka po stavebních úpravách.20.12. 2011 pohled od silnice a od točny autobusu v tyrkysových energiích
Napsal FallconFallcon - Upraveno dne 2011-09-06 22:23:53 (počet zobrazení 14460x)